Ogłoszenia duszpasterskie - 4 października 2020 - Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Bóg pokoju jest z tymi, którzy czynią to, czego się nauczyli, przejęli, usłyszeli i zobaczyli u uczniów Pańskich, od których doszła do nich Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Uczeń Jezusa to ten, kto zachowuje Jego naukę, kto spełnia wolę Ojca, który jest w niebie - kto myśli i bierze pod rozwagę oraz czyni i wykonuje wszystko, co jest dobre, co jest Bogu przyjemne i co doskonałe. Uczeń Jezusa to słuchacz i wykonawca Słowa, tylko taki cieszy się pokojem Bożym, który przewyższa wszelki umysł i strzeże jego serce i myśli w Chrystusie Jezusie. Usprawiedliwieni z wiary, mamy pokój z Bogiem i o nic już się nie martwimy i nie troszczymy, ponieważ Ojciec wie, czego potrzebujemy i daje nam wszystko w obfitości i bez wymawiania, bo jest Dobry.

  Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony szczególnie Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rodzinnej i indywidualnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem codziennie od 7.30 do 17.00 w Kaplicy Chrystusa Króla.

 • Spowiedź w niedzielę podczas każdej Eucharystii a w tygodniu od 7.00 do 7.45, od 11.45 do 12.00 i od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieję również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taką spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana w zakrystii.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca - o godz. 10.30 Msza święta i Pierwsza Komunia dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Pierwsza niedziela miesiąca i po każdej Mszy świętej tradycyjna kwesta Księdza Proboszcza na potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składamy Wielkie Serdeczne Bóg zapłać! Za względu na Pierwszą Komunię dziś i za tydzień Wypominki Roczne zostaną odprawione o godz. 14.45.
 • Poniedziałek (5 października) - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • Msza Święta o godz. 18.00 i po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i nabożeństwo uzdrowienia. Wspólnota Veni Creator zaprasza do wspólnej modlitwy i uwielbienia.
 • Środa (7 października) - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • O godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - prośby i podziękowania prosimy składać na karteczkach do skrzyneczki przy ołtarzu Maryjnym.
 • Czwartek (8 października)
  • W związku z trwającym synodem diecezjalnym o godz. 18.00 Msza wotywna o Duchu Świętym.
 • Niedziela (11 października) - XX Dzień Papieski.
  • O godz. 10.30 Msza Święta i Pierwsza Komunia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17.
  • Zapraszamy dzieci z klas III ze KSP i SP17, które w maju 2021 przystąpią do Pierwszej Komunii na Mszę Święta inicjacyjna o godz. 12,00. Podczas tei Eucharystii odbędzie się poświecenie różańców.
 • Kontynuujemy remont i malowanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza "Kronika Księdza", którą codziennie można nabyć w biurze parafii, w sklepiku pod chórem, ponieważ cały dochód z jej zakupu trafia rzecz parafii. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć remont i malowanie w kościele, ale w tym trudnym czasie bardzo prosimy i liczymy na dalszy zakup książek albo na solidarność wszystkich parafian i ofiary z serca składane na cel malowania kościoła.
 • W związku z remontem w tygodniu Msze święte o godz. 12.00 będą odprawiane w kaplicy Chrystusa Króla. Za niedogodności przepraszamy.
 • Podziękowanie dla Biskupa Edwarda Dajczaka za udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Dziękuję ks. Piotrowi Kozłowskiemu za dwuletnie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, dziękuję wszystkim Animatorom wspomagającym ks. Piotra. Dziękuje panu Marcinowi - kościelnemu, p. Piotrowi - organiście i zespołowi z Gdańska, pani Ewie - za dekoracje i kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy, z uwagi na malowanie sprzątali cały kościół.
 • Parafia zatrudni na połowę etatu kadrową. Zgłoszenia do biura parafii i szkoły. Parafia zatrudni na cały etat katechetę do szkoły podstawowej. Zgłoszenia do biura parafii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicką.

 

div class="ja-typo-legend legend-1">

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszej Parafii, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stefania Marianna Zwierzchowska (l. 74), + Genowefa Kania (l. 68), + Jan Karol Kędra (l. 74), + Bolesław Niewierkiewicz (l. 89).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza łaską zdrowia i pokojem ducha. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka