Ogłoszenia duszpasterskie - 13 września 2020 - Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Jezus uczy o potrzebie i konieczności bezustannego przebaczania. Serce ucznia Jezusa musi być wolne od urazy, złości, gniewu, odwetu, zawziętości, nieprzebaczenia. Ojciec nam wszystko przebaczył, odpuścił i darował w Chrystusie. Jeżeli więc w życiu i w śmierci należymy do Pana, to posłuszni Jego nakazowi, przebaczamy wszystkim wszystko, zawsze i bez zastrzeżeń. Przebaczamy z serca swemu bratu, bo jeśli nie z serca, to jest to bez wartości przed Bogiem. Brak ducha przebaczenia to brak dojrzałości chrześcijańskiej.

 

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Tym, którzy już zakupili książkę "Kronika księdza" jako cegiełkę na malowanie kościoła - dziękujemy. Zbliża się termin umówiony z wykonawcą (początek października). Ostatni tydzień był pierwszym tygodniem od trzech miesięcy, że nie zakupiono żadnej książki. Pomimo pandemii, pamiętamy, że parafia przeżywa 40 lat istnienia. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii.

 

 • Bardzo serdecznie zapraszamy codziennie od 7.30 do 17.00 do Kaplicy Chrystusa Króla na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 • Spowiedź codziennie podczas każdej Eucharystii i w tygodniu od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieje również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taką spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana w zakrystii.
 • Dziś - Niedziela 13 września
  • O godz. 12.00 odbędzie się Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy uczniów ze Szkoły Katolickiej i SP 17.
  • Dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień Fatimski - Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy różaniec fatimski i procesja dookoła kościoła.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie z ks. Piotrem Kozłowskim w kaplicy Chrystusa Króla.
 • Poniedziałek (14 września) - Święto Podwyższenia Krzyża.
  • Po Mszy św. o godz. 18.00 - Nabożeństwo do Ducha Świętego i spotkanie modlitewne wspólnoty Veni Creator w kaplicy Chrystusa Króla. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 • Wtorek (15 września) - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Pani Skrzatuskiej - w tym dniu szczególnie kierujemy nasze oczy i serca w kierunku naszego diecezjalnego Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu, któremu patronuje w cudownej piecie Matka Boża Bolesna.
 • Środa (16 września) - Wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • O godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - prośby i podziękowania prosimy składać na karteczkach do skrzyneczki przy ołtarzu maryjnym.
 • Czwartek (17 września) - Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  • Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci ze SP 17. które 11 października 2020 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 • Piątek (18 września) - Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 • Sobota (19 września) - Sakrament Bierzmowania, który miał odbyć się w czerwcu, z powodu pandemii został przeniesiony i zostanie udzielony w czwartek 1 października o godz. 18.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy przygotowywali sie do bierzmowania w czerwcu zapraszamy w sobotę na spotkanie o godz. 10.30!
 • W odpowiedzi na zaproszenie biskupa Edwarda (List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka) organizujemy wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych w sobotę 19 września. Zgłoszenia można kierować do księży i katechetów. W niedzielę 20 września organizujemy pielgrzymkę do Skrzatusza na diecezjalne uroczystości odpustowe. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u pani Wandy w kancelarii parafialnej.
 • Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00. Dodatkowo Ksiądz proboszcz pełni dyżur w poniedziałek i piątek od 19.00 do 20.00.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy artykuł o przebaczeniu.
 • Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Wszystkim Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza łaską zdrowia i pokojem ducha. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka