Ogłoszenia duszpasterskie - 6 września 2020 - Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Ewangelia Boża objawia, że Chrystus jest kresem prawa. W Chrystusie stare prawo umarło, a nastało nowe prawo miłości. Miłowanie się wzajemne - tak jak umiłował nas Chrystus - jest doskonałym wypełnieniem prawa. Miłość nie ma nic wspólnego ze złem, nigdy nie wyrządza zła. Miłość Chrystusa rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. To dzięki tej miłości, zachowujemy jedność i zgodę, tak iż niczego nie odmawia nam Ojciec - bo wtedy Chrystus jest pośród nas.

 

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Tym, którzy już zakupili książkę "Kronika księdza" jako cegiełkę na malowanie kościoła - dziękujemy. Zbliża się termin umówiony z wykonawcą (początek października). Pomimo pandemii, pamiętamy, że parafia przeżywa 40 lat istnienia. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. Aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa

 

 • Bardzo serdecznie zapraszamy codziennie od 7.30 do 17.00 do Kaplicy Chrystusa Króla na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 • Spowiedź codziennie podczas każdej Eucharystii i w tygodniu od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieje również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taką spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana w zakrystii.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca i po Mszach świętych tradycyjna kwesta Księdza proboszcza na potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza proboszcza pt. "Kronika Księdza", którą codziennie można nabyć w biurze parafii, w sklepiku pod chórem, ponieważ cały dochód z jej zakupu trafia rzecz parafii.
 • Poniedziałek (7 września) - Msza święta wspólnotowa Odnowy w Duchu Świętym Veni Creator o godz. 17.00 w kaplicy Chrystusa Króla, a po Mszy spotkanie wspólnoty. Po Mszy świętej o godz. 18.00 - Nabożeństwo do Ducha Świętego.
 • Wtorek (8 września) - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjne Dożynki w naszej parafii. Z tej okazji tradycyjnie zapraszamy wszystkich parafian na Msze świętą o godz. 18.00, podczas której chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i prosić, aby nigdy nie zabrakło w żadnej rodzinie chleba powszedniego. Dlatego po Mszy świętej każdy otrzyma prosto z rąk kapłana - świeży, smaczny, pieczony specjalnie na tą okazje, chleb powszedni. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 • Środa (9 września) - O godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania prosimy składać na karteczkach do skrzyneczki przy ołtarzu Maryjnym.
 • Sobota (12 września) - Sakrament Bierzmowania, który miał odbyć się w czerwcu, z powodu pandemii został przeniesiony i zostanie udzielony w czwartek 1 października o godz. 18.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy przygotowywali się do bierzmowania w czerwcu zapraszamy w sobotę 12 września na spotkanie o godz. 10.30!
 • Niedziela (13 września)
  • O godz. 12.00 odbędzie się Msza święta z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy uczniów ze Szkoły Katolickiej i SP 17.
  • Dzień Fatimski w naszej parafii - Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej różaniec fatimski i procesja dookoła kościoła.
  • Po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania na spotkanie z ks. Piotrem Kozłowskim.
 • 19 września (sobota) - Organizujemy wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zgłoszenia można kierować do księży i katechetów.
 • 20 września (niedziela) - Organizujemy pielgrzymkędo Skrzatusza na diecezjalne uroczystości odpustowe . Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Zapisy u pani Wandy w kancelarii parafialnej.
 • Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie.
 • Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00. Dodatkowo Ksiądz proboszcz pełni dyżur w poniedziałek i piątek od 19.00 do 20.00.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy artykuł o roli katechezy prowadzonej przy parafii.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza łaską zdrowia i pokojem ducha. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka