Ogłoszenia duszpasterskie - 2 sierpnia 2020 - Osiemnasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Tłumy nakarmione dzięki cudownemu rozmnożeniu chleba i ryb znów będą łaknąć. Uzdrowieni z chorób i tak kiedyś umrą. Jednak głód odczuwany przez ciało nie jest najgorszym z głodów. Również choroby i cierpienie fizyczne nie są największym nieszczęściem. Trudniej zaspokoić głód i uleczyć cierpienie duszy zranionej grzechem, która nie pamięta o Bogu i jest odłączona od źródła życia, strącona w otchłań samotności. Tego właśnie głodu i cierpienia naszych dusz Bóg dotyka w Eucharystii. "Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem? (...) Posłuchajcie mnie, a dusza wasza żyć będzie". "Ja jestem chlebem życia, kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął".

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. Moje "credo" życia, że dla mnie Kościół jest organizmem, w którym czuję swoje miejsce i ta świadomość, że ten Kościół jest taki, jaki jest: święty i grzeszny - to mi wystarczy, żeby Kościół kochać. Jestem więc wdzięczny Panu Bogu, że dał mi łaskę bycia w kościele, bycia człowiekiem wierzącym. Mam świadomość, że Kościół na przestrzeni wieków gromadził ludzi, którzy żyli ideałami, których fascynowała idea świętości i myślę, że właśnie z tej perspektywy Kościół jest dla mnie żywym wezwaniem. Mając a priori to założenie, bardzo spokojnie patrzę na dzieje Kościoła. Nie gorszą mnie jego akcenty, które nazywamy grzesznymi, a wprost przeciwnie, uczą pokory i pewnej abstrakcji, uczą tej prawdy, że cokolwiek chciałbym zreformować w Kościele, to zaczynałbym od siebie. - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

 • Pierwszy tydzień nowego miesiąca w tradycji parafialnej - to przede wszystkim odprawiane intencje mszalne dla poszczególnych wspólnot modlitewnych. Z kolei pierwszy piątek ma dodatkową Mszę świętą o północy, a tym samym adoracja Najświętszego Sakramentu obejmuje całą dobę.
 • Z powodu kapłańskich urlopów jak również z uwagi na to, że niektórzy chorzy z powodu pandemii obawiają się kontaktów, postanowiliśmy aby chorzy, którzy chcą wizyty kapłana telefonicznie powiadomili biuro parafii. Telefon od 8.00 do 15.00 - 94 345 43 33.
 • Pierwsza niedziela miesiąca - po Mszach świętych kwesta proboszczowska na potrzeby kościoła.
 • Wspomnienia i święta
  • 4 sierpnia (wtorek) - Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • 5 sierpnia (środa) - wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny.
  • 6 sierpnia (czwartek) - Święto Przemienienia Pańskiego.
  • 7 sierpnia (piątek) - Wspomnienie świętych męczenników Sykstusa II, papieża, i Towarzyszy. | Wspomnienie św. Kajetana, prezbitera.
  • 8 sierpnia (sobota) - Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 • 1 sierpnia wyruszyła ze Skrzatusza na Jasna Górę piesza pielgrzymka w składzie symbolicznym. Główny akcent kierujemy na wspólnoty modlitewne, które codzienną modlitwą będą wspomagać idących.
 • Miesiąc sierpień to także nasze spojrzenie na historię i uszanowanie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Elementy naszych dobrych postanowień w sierpniu to nasza pielgrzymka trzeżwościowa na Górę Chełmską, którą poprowadził biskup Krzysztof Włodarczyk z naszym ks. wikariuszem Tomaszem i kapłanami z Polski, w której uczestniczyło ok. 100 osób. To także dobrowolna abstynencja od napojów alkoholowych.
 • Zbliża się wrzesień i nadzieja powrotu uczniów i nauczycieli do szkół. Kto chciałby zapisać dziecko do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły im. św. Jana Pawła II, a są jeszcze możliwości zapisania pojedynczych osób do klas od II do VII - może to uczynić w sekretariacie szkoły codziennie od 9.00 do 14.00.
 • Niespodziewanie w wieku 60 lat zmarła pani Mirosława Landowska, wieloletnia nauczycielka w szkole katolickiej. Jej pogrzeb z udziałem ks. biskupa Krzysztofa Zadarki odbędzie się w środę w naszej świątyni. Ceremonia pogrzebu rozpocznie się wystawieniem trumny z jej ciałem o godz. 12.30 a o godz. 13.00 - Mszą świętą, po której udamy się na cmentarz.
 • Kiosk pod chórem prezentuje nowy numer "Gościa Niedzielnego". Ponadto są do nabycia książka proboszcza "Kronika księdza" zawierające dużo informacji o parafii, kościele, duszpasterstwie. W tygodniu książki są sprzedawane w biurze parafii.

 

Na nowy tydzień wszystkim życzymy zdrowia - Szczęść Boże!
Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz.

 

Komentarz do czytań: Bogna Paszkiewicz, Oremus - sierpień 2008.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka