Ogłoszenia duszpasterskie - 26 lipca 2020 - Siedemnasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Przypowieść Jezusa o skarbie ukrytym w roli i o kupcu poszukującym pereł przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Możemy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść? Królestwo niebieskie nie jest krainą dla skąpców, ale dziedzictwem ludzi wielkodusznych, którzy inwestują wszystko, co mają - własne życie - aby zdobyć to, co najcenniejsze. A "Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra".

 

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. Moje "credo" życia, że dla mnie Kościół jest organizmem, w którym czuję swoje miejsce i ta świadomość, że ten Kościół jest taki, jaki jest: święty i grzeszny - to mi wystarczy, żeby Kościół kochać. Jestem więc wdzięczny Panu Bogu, że dał mi łaskę bycia w kościele, bycia człowiekiem wierzącym. Mam świadomość, że Kościół na przestrzeni wieków gromadził ludzi, którzy żyli ideałami, których fascynowała idea świętości i myślę, że właśnie z tej perspektywy Kościół jest dla mnie żywym wezwaniem. Mając a priori to założenie, bardzo spokojnie patrzę na dzieje Kościoła. Nie gorszą mnie jego akcenty, które nazywamy grzesznymi, a wprost przeciwnie, uczą pokory i pewnej abstrakcji, uczą tej prawdy, że cokolwiek chciałbym zreformować w Kościele, to zaczynałbym od siebie - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

 • Przypomnienia
  • Kościół pw. Ducha Świętego jest codziennie otwarty od godz. 6.30 do 20.00.
  • Kursy przedślubne odbywają się w każdy piątek od godz. 19.00.
  • Pauzuje Caritas parafialna.
  • Biura czynne od poniedziałku do piątku włącznie od 8.00 do 15.00; dodatkowo proboszcz przyjmuje w poniedziałki i w piątki od 19.00 dO 20.00.
 • Wczoraj tradycja św. Krzysztofa zgromadziła wielu kierowców, którzy święcili swoje pojazdy: rowery, motory, samochody. Ponieważ w tym roku aktualny jest tzw. „tydzień św. Krzysztofa" wspomagający misjonarzy polskich na świecie, dzisiaj i w tygodniu można wjechać swoim pojazdem na podwórze plebanii, na poświęcenie.
 • W tygodniu wspominamy:
  • 26 lipca (niedziela) - Wspomnienie świętych Anny i Joachima.
  • 29 lipca (środa) - Wspomnienie św. Marty.
  • 30 lipca (czwartek) - Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
  • 31 lipca (piątek) - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • 1 sierpnia (sobota) - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 • 1 sierpnia wyrusza 38 Diecezjalna Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Pielgrzymi to kilkanaście osób przedstawicieli diecezji. Polecane jest pielgrzymowanie duchowe. Plan na poszczególne dni będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 • 1 sierpnia (pierwsza sobota miesiąca), tradycyjnie odbędzie się pielgrzymka z naszego kościoła na Chełmską Górę. XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości przedstawia swój program:
  • godz. 9.00 - rozpoczęcie pielgrzymki;
  • godz. 10.00-11.00 - Droga Krzyżowa;
  • godz. 11.00 - konferencja na temat trzeźwości;
  • godz. 12.00 - Msza święta - biskup Krzysztof Włodarczyk;
  • godz. 13.15 - wspólny posiłek;
  • godz. 14.00 - miting otwarty AA;
  • godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • godz. 15.15 - zakończenie pielgrzymki.
 • W kiosku pod chórem jest do nabycia książka "Kronika księdza" będąca doskonałym materiałem do głębszego poznania treści duszpasterzowania, biografii wielu znanych osób, problemów parafii. Ponadto sprzedaż książki to zbieranie funduszy na odnowienie (malowanie) kościoła. W tygodniu książkę można nabyć w biurze parafii.
 • W przyszłą niedzielę (pierwsza niedziela miesiąca sierpnia) - kwesta Księdza proboszcza na potrzeby kościoła.

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, którzy przyjechali nad morze wypocząć, życzymy zdrowia - Szczęść Boże!
Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz.

 

Komentarz do czytań: o. Łukasz Kubiak OP, Oremus - lipiec 2005.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka