Ogłoszenia duszpasterskie - 19 lipca 2020 - Szesnasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Królestwo Boże jest w pierwszej chwili prawie niezauważalne - jak zaczyn w cieście albo ziarnko gorczycy. A jednak ma ono moc przemienić całą rzeczywistość, w której żyjemy. Jego siłą jest sam Jezus Chrystus. On zachęca nas w dzisiejszej przypowieści, abyśmy czekali i byli cierpliwi. To On zatroszczy się o plony, da wzrost ziarnu. Do nas należy pielęgnowanie królestwa, które jest wśród nas. Dokonuje się to przez modlitwę w Duchu Świętym, „gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami”.

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód z jej zakupu trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. "Będąc kapłanem, nie zapomnialem rodzinnego domu i rodzinnego środowiska. Znam na pamięć wszystkie pieśni patriotyczne, których uczyłem się w domu rodzinnym, w harcerstwie i w Liceum Pedagogicznym. Zawsze byli mi bliscy ci, którzy za Polskę oddawali życie, albo ci, którzy troszcząc się o dobro Polski, potrafili dla niej tworzyć utwory, konstytucje, rozwiązywać problemy społeczne. Ze swojej Brzeźnicy nad Wartą wyciągam takie postacie, jak: ANdrzej Frycz Modrzewski, Jan Długosz, Jan Łaski, Romuald Traugutt, Józef Piłsudski o wielu innych" - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

 • Dzisiaj przypominamy o nieszporach o godz. 17.30 i o Mszy św. o godz. 19.30, którą odprawiamy podczas wakacji zamiast Mszy o godz. 15.00.
 • Caritas parafialna w III Niedzielę lipca tradycyjnie kwestuje po Mszach świętych.
 • Poniedziałek (20 lipca) - Wspomnienie wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.
 • Wtorek (21 lipca) - Wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika.
 • Środa (22 lipca) - Święto św. Marii Magdaleny.
 • Czwartek (23 lipca) - Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
 • Piątek (24 lipca) - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 • Sobota (25 lipca) - Święto św. Jakuba, apostoła i Św. Krzysztofa.
  • Św. Krzysztof otwiera tzw. "Tydzień św. Krzysztofa". Pozostaje blisko spraw związanych z duszpasterską troska o kierowców i wszystkich korzystających z dróg, jak również przenosi nas w stronę misji, gdzie głoszą Ewangelię polscy misjonarze i misjonarski. Nasze ofiary w tym czasie, to nasza pomoc w środkach transportu.
  • W naszej parafii tradycyjnie święcimy pojazdy 25 lipca po Mszach św. rano po Mszy o godz. 7.00 i 7.30, w południe po Mszy o godz. 12.00 i wieczorem - po Mszy o godz. 18.00
 • W kiosku pod chórem są do nabycia: książka "Kronika księdza", którą nabywając składamy cegiełkę na pomalowanie kościoła w październiku tego roku, tygodnik "Gość Niedzielny" oraz inne podmioty religijne.
 • Studia teologiczne w Koszalinie; rekrutacja na rok akademicki 2020/21. Zapisy do 31 sierpnia 2020 roku (Wyższy Instytut Wiedzy Religijnej w Koszalinie. Tel. 94/345-90-22)
 • Pielgrzymka piesza na Jasna Gorę. Aby zachować ciągłość pielgrzymowania, do Częstochowy wyruszy kilka osób, przedstawicieli naszej diecezji. Polecane jest pielgrzymowania duchowe. Pozostając w domach i gromadząc się w kościołach na spotkaniach "Złotej grupy" będziemy budowali tę wspólnotę w inny sposób niż dotychczas. Jest to zarazem szansa, aby uświadomić sobie, jak wielkim darem jest możliwość pielgrzymowania. Plan na poszczególne dni będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń.

 

Odeszli do wieczności

Uzupełniamy modlitewna pamięć wobec naszych Zmarłych:

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

Irena Lis (l. 87), Ryszard Waszkiewicz (l. 77), Ryszard Makuch (l. 72), Eugenia Gałaj (l. 85), Katarzyna Szabatowska (l. 82), Regina Kiszbut (l. 78), Franciszka Lasota (l. 88), Czesław Wójcik (l. 68), Janusz Zalewski (l. 86), Danuta Wasilewska (l. 70), Jerzy Kostka (l. 77), Józef Sawa (l. 75), Jerzy Tomski (l. 78), Edward Junkier (l. 72), Bożena Ziółkowska (l. 77), Szymon Gołębiowski (l. 64), Mieczysław Pawelczyk (l. 73), Jerzy Szkudlarek (l. 76), Genowefa Witczak (l. 98), Aleksander Jędrysiak (l. 70), Marek Radosz (l. 64), Mieczysław Kwarciński (l. 65), Leonarda Kudzin (l. 81), Elżbieta Filipczak (l. 59), Janusz Wojtych (l. 82), Jan Grochowski (l. 68), Marian Weryk (l. 73), Wanda Kunkiel (l. 70), Helena Niewierkiewicz (l. 89), Mirosław Kaniewski (l. 61), Radosław Rożek (l. 32), Amelia Wiśniewska (l. 4), Sebastian Wiśniewski (l. 5), Krystyna Stasiak (l. 88), Anna Molenda (l. 40), Katarzyna Szabatowska (l. 82), Andrzej Głażewski (l. 64), Józefa Bylica (l. 97), Krzysztof Modlewski (l. 70), Helena Mendrecka (l. 96), S. Felicjanka Emanuela Maria Górnik (l. 49).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Wszystkim na nowy tydzień - Szczęść Boże!
Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz.

 

Komentarz do czytań: o. Łukasz Kubiak OP, Oremus - lipiec 2005.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka