Ogłoszenia duszpasterskie - 12 lipca 2020 - Piętnasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Jest takie ryzyko, że ziarno słowa Bożego pada na nie najlepszy grunt naszych serc. Potrzeba z naszej strony sporego wysiłku i wytrwałości, żeby do swego życia słowo Boże i je zachować. Czasem może nam się wydawać, że kiedy Bóg do nas mówi, to jakby "rzucał grochem o ścianę"... Ale jest też Jego obietnica, którą przypomina nam Izajasz: "Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do mnie bezowocnie, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa".

 

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód z jej zakupu trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. "Będąc kapłanem, nie zapomnialem rodzinnego domu i rodzinnego środowiska. Znam na pamięć wszystkie pieśni patriotyczne, których uczyłem się w domu rodzinnym, w harcerstwie i w Liceum Pedagogicznym. Zawsze byli mi bliscy ci, którzy za Polskę oddawali życie, albo ci, którzy troszcząc się o dobro Polski, potrafili dla niej tworzyć utwory, konstytucje, rozwiązywać problemy społeczne. Ze swojej Brzeźnicy nad Wartą wyciągam takie postacie, jak: ANdrzej Frycz Modrzewski, Jan Długosz, Jan Łaski, Romuald Traugutt, Józef Piłsudski o wielu innych" - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

 • Zapraszamy do kaplicy adoracji. Chrystus Eucharystyczny wystawiany jest codziennie od 7.30 do 17.00.
 • Biuro parafii czynne w tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 8.00 do 15.00. Ksiądz proboszcz przyjmuje w poniedziałek i w piątek od godz. 19.00 do 20.00. W nagłych wypadkach dzwonić na numer 606 741 370.
 • Poniedziałek (13 lipca) - wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • O godz. 20.00 Msza święta fatimska, różaniec i procesja wokół kościoła.
 • Wtorek (14 lipca) - Po Mszy świętej wieczornej, nabożeństwo do św. Jana Pawła II, z obecnością rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II.
 • Środa (15 lipca) - Wspomnienie św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła.
 • Czwartek (16 lipca) - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 • Przypominamy
  • o codziennym różańcu odmawianym pół godziny przed Mszą wieczorną o godz. 18.00,
  • o nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - zawsze w środy tuż przed Mszą wieczorną.
 • W kiosku po chórem do nabycia: książka pt. „Kronika księdza", którą sprzedając zbieramy ofiary na pomalowanie kościoła oraz Gość Niedzielny i inne religijne podmioty.

 

Odeszli do wieczności

Przez okres dwóch miesięcy nie były przedstawiane imiona i nazwiska tych, którzy w tym czasie odeszli do Pana. Powód - ograniczona do minimum frekwencja wiernych w Kościele. Dzisiaj i w przyszłą niedziele następuje uzupełnienie:

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Zbigniew Borucki l. 95, + Janina Wlaż l. 97, Wioletta Sucharska l. 47, + Gabriela Szyszka l. 74, + Józef Szczepański l. 69, + Jan Rojewski l. 72, + Józef Grabowski l. 84, + Aniela Żbik l. 93, Jan Malinowski l. 84, + Krystyna Sobiepan l. 94, + Helena Bartoszewska l. 98, + Stanisława Furtak l. 78, Wanda Dymarska l. 70, + Lucjan Szlachciński l. 70, + Ryszard Banasiak l. 86, Marianna Małecka l. 90, Lucyna Foremna l. 82, + Lucyna Roś l. 85, + Natalia Ziółkowska l. 84, Jan Marczak l. 73, Albin Draczyński l. 87, + Stefan Soroka l. 81, + Halina Kucharska l. 74, + Karol Toczek l. 42, + Irena Krawczyk l. 95, +Tomasz Rybka-Tomaszewski l. 49, + Alfred Nowakowski l. 88, Danuta Wiślak l. 71.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za wszelkie modlitwy, dobre uczynki, życzymy łaski zdrowia.
Wszystkim na nowy tydzień - Szczęść Boże !
Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz.

 

Komentarz do czytań: o. Łukasz Kubiak OP, Oremus - lipiec 2005.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka