Ogłoszenia duszpasterskie - 28 czerwca 2020 - Trzynasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są "nieludzkie", gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym - w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód z jej zakupu trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. "Będąc podczas przerwy międzylekcyjnej w pokoju nauczycielskim Katolickiej Szkoły, spoglądam na zegar, czas iść na lekcje. Wstaję z fotela... i tu następuje przerwa w pamięci. Z opowiadań nauczycieli: karetka pogotowia i szpital. Przez kilka dni lekarze nie mogli rozpoznać choroby. Przy pomocy lekarzy z zewnątrz zdiagnozowano zapalenie opon mózgowych. Przewieziony do szpitala zakaźnego, z zawiązanymi oczami, sztywno położony na łóżku, cierpliwie, półprzytomnie przeżywałem wysiłki lekarzy co do spionizowania i wyleczenia. Samych punkcji z kręgosłupa naliczyłem 29. I... przyszedł ten dzień, kiedy po raz pierwszy mogłem wstać i delikatnie chodzić po pokoju szpitalnym. W międzyczasie odchodzili "do Pana" leżący koło mnie. Było nas siedmiu. Pozostałem przy życiu jeden." - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

  1. Zakończyliśmy szczęśliwie rok szkolny i katechetyczny i rozpoczęliśmy czas wakacyjnego odpoczynku. W tym czasie wakacyjnych atrakcji pamiętajmy i dbajmy o to, aby nie stracić relacji z Panem Jezusem w codziennej modlitwie a szczególnie w niedzielnej Mszy Świętej. W związku z wakacjami od przyszłej niedzieli tradycyjnie zmienia się niedzielny porządek Mszy świętych, które będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.30, 18.00, 19.30. W tygodniu bez zmian o godz. 7.00, 7.30, 12.00, 18.00.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek przed Mszą świętą o godz. 17.30. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
  3. W związku z czasem urlopowym Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Eucharystią i w tygodniu od 17.30 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieje również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taka spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana dyżurnego w zakrystii.
  4. W poniedziałek 29 czerwca - Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Dzień imienin biskupa Pawła Cieślika i ks. Piotra Kozłowskiego i ks. Piotra Woźniaka. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich solenizantach.
  5. We środę 1 lipca wspominamy św. Ottona, biskupa, misjonarza Pomorza, który głosił Ewangelię m.in. w Kołobrzegu i Białogardzie.
  6. Pierwszy czwartek miesiąca - 2 lipca. Dzień, w którym szczególne pamiętamy w modlitwie o kapłanach, jak i prosimy o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy świętej wieczornej w kaplicy nabożeństwo o powołania i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  7. Pierwszy piątek miesiąca - 3 lipca. Dzień spowiedzi i Komunii świętej w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. Msze święte o godz. 7.00, 7.30, 12.00, 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej oraz od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej wieczornej w kaplicy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą świętą o północy.
  8. Pierwsza sobota miesiąca - 4 lipca. Dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości.
  9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i po Mszach świętych tradycyjna kwesta Księdza Proboszcza na potrzeby parafii. Za ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać!
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim "Nie majak u Mamy" - reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Ponadto o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości - wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę.

 

Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary.
Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: O. Piotr Stasiński OFMCap, Oremus - czerwiec 2005.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka