Ogłoszenia duszpasterskie - 21 czerwca 2020 - Dwunasta Niedziela zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Wiara wyzwala z lęku. Prorok Jeremiasz przypomina nam dzisiaj: "Pan jest przy mnie jako potężny mocarz", a Pan Jezus wzywa: "Nie bójcie się ludzi". Jesteśmy prowadzeni przez Ducha Świętego i umacniani Jego łaską, dlatego możemy dawać świadectwo o Bogu nawet w niesprzyjających okolicznościach życia. "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie."

 

 

 

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód z jej zakupu trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. "Przez wszystkie lata pracy kapłańskiej żyłem dla ludzi, siły czerpałem od Boga i świętych, którzy mnie zadziwiali, którzy mnie porwali, którzy mnie formowali. Do nich należą: św. Augustyn, św. Bernard z Clairvaux, św. Tomasz z Akwinu, św. Benedykt, św. Franciszek z Asyżu, św. Dominik, św. Ignacy z Loyoli, św. Albert Chmielowski, św. Maksymilian Maria Kolbe, Papież św. Jan Paweł II" - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

  1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), Biskup diecezjalny Edward Dajczak odwołał dyspensę ogólną, która obowiązywała od początku epidemii, co oznacza, że wierni z wyłączeniem konkretnych grup ludzi, są ponownie zobowiązani do uczestnictwa w kościele we Mszy świętej niedzielnej oraz w inne dni świąteczne nakazane. Przełamujmy nasz lęk i mobilizujmy się jeszcze gorliwiej do uczestnictwa w codziennej i niedzielnej Eucharystii.
  2. Trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwa od poniedziałku do niedzieli przed Mszą świętą o godz. 17.30.
  3. Spowiedź codziennie podczas każdej Mszy Świętej i w tygodniu od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieje również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taką spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana dyżurnego w zakrystii.
  4. Dziś trzecia niedziela miesiąca i zgodnie z tradycją parafialną zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej na cele Caritas. Za ofiary składamy wielkie serdeczne Bóg zapłać!
  5. W sobotę 27 czerwca o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbędzie się we czwartek 24 czerwca od godz. 16.00.
  6. W piątek 26 czerwca kończymy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00, aby podziękować Panu Jezusowi za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II już przyjmuje zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 16.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedżielnego, a w nim o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. Ponadto o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz jego wpływie na ostateczny kształt niektórych dokumentów.

 

Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary.
Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

 

Komentarz do czytań: Jakub Kruczek OP, "Oremus" - czerwiec 2008.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka