Ogłoszenia duszpasterskie - 7 czerwca 2020 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Niełatwo uznać tajemnicę, która nas przerasta. Aby choć trochę dotknąć prawdy o Trójcy Świętej, potrzeba pokory wobec Boga, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć i pojąć. Przyjmujemy z wiarą, co nam objawia Syn Boży, dajemy się przeniknąć Jego Duchowi: miłości udzielającej się między Osobami Trójcy, czujemy wdzięczność za okazane nam miłosierdzie. Ale bez wiary, bez modlitwy, bez działania łaski - pogubimy się tylko wśród martwych formuł.

 

ksiazka 400pxKs. Kazimierz BEDNARSKI, "KRONIKA KSIĘDZA" ---> Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Cały dochód z jej zakupu trafia na rzecz parafii, konkretnie na malowanie kościoła, zaplanowane w październiku br. Prawie 300 egzemplarzy już zostało zakupionych, czekamy na więcej. Sprzedaż w kiosku pod chórem w niedzielę i święta, w dni tygodnia - w biurze parafii. "Przyszedł czas na Koszalin. Tutaj trzeba było najpierw uzyskać pozwolenie na parafię, potem od Urzędu Miasta otrzymać wskazanie na działkę kościelną, potem ją wykupić i z tej działki, która była bagnem i parowem na kilka metrów głębokim, stworzyć plac budowy." - to tylko jeden fragment tej niezwykle interesującej książki, która jest ważnym dokumentem ukazującym historię naszej parafii oraz przeżycia pierwszego i jedynego jej proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego.

 

Informacje z parafii

  • W obecnej sytuacji nie ma już limitów osób uczestniczących w nabożeństwach i Mszach Świętych w kościele. Pamiętajmy jednak o obowiązku zakrywania ust i nosa, aby było bezpiecznie i higienicznie. Przełamujmy nasz lęk i mobilizujmy się jeszcze gorliwiej do uczestnictwa w codziennej i niedzielnej Eucharystii, jak i w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30.
  • Dziś świętujemy obecność Boga w Trójcy Jedynego i kończymy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Spowiedź codziennie podczas każdej Mszy Świętej i w tygodniu od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach w wyznaczonym czasie, ale istnieje również możliwość spowiedzi w salce ministranckiej, dlatego o taką spowiedź prosimy zwracać sie indywidualnie do kapłana dyżurnego w zakrystii.
  • W czwartek 11 czerwca będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. To szczególny dzień radości i dziękczynienia za obecność Pana Jezusa pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy o godz. 12.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy o godz. 13.30 a pozostałe Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zachęcamy do wspólnego zaangażowania w przygotowanie procesji. Ołtarze przygotowują następujące grupy: I - Odnowa w Duchu Świętym, II - Caritas, III - APDC, IV - pani Ewa i panowie Kościelni. To dzień szczególnego zaangażowania wspólnoty całej parafii i dlatego bardzo zachęcamy wszystkich parafian ludzi dobrej woli do pomocy z zorganizowaniu procesji, do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów. Niech to nasze zaangażowanie będzie pięknym świadectwem realnej i rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa pośród nas. Zachowujemy tradycję Oktawy Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30 po nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy wyruszać z procesją eucharystyczną dookoła kościoła.
  • W czwartek 11 czerwca przypada rocznica sakry biskupiej biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Polecamy naszym modlitwom dostojnego jubilata.
  • W Sobotę 13 czerwca zapraszamy na Warsztaty #WyjdzZdomu i idź do Kościoła. To konferencje, modlitwa o uzdrowienie szczególnie z lęku i uwielbienie z p. Marcinem Zielińskim w naszym kościele. Start od godz. 12.00. Szczegóły na plakacie. Zakończymy Eucharystią o godz. 18.00 pod przewodnictwem Bp Krzysztofa Włodarczyka. Całość będzie transmitowana na żywo przez Dobre Media. Zapraszamy!
  • W sobotę 13 czerwca to dzień fatimski więc zgodnie z tradycją parafialną na godz. 20.00 zapraszamy na Eucharystię i Różaniec Fatimski. Po wszystkim wyruszymy z procesja fatimska dookoła kościoła.
  • Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II już przyjmuje zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 16.00.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia m.in. Gość Niedzielny w sklepiku pod chórem.

 

Na nowy tydzień z serca wszystkim błogosławimy +++

 

 

Komentarz do czytań: Ks. Jarosław Januszewski, Oremus - maj 2008.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka