Ogłoszenia duszpasterskie - 17 maja 2020 - Szósta Niedziela Wielkanocna

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Jezus obiecuje swoim uczniom: "Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu". Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Czas, kiedy trzeba bronić wiary; kiedy trzeba uzasadnić nadzieję, którą nosimy w sercach; kiedy odrzucają głoszone przeze nas słowo; kiedy przychodzi cierpienie. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać.

 

 

 

1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II już przyjmuje zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 16:00. Obejrzyj 11-minutowy film o szkole na Facebooku..
2. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili już książkę Księdza Proboszcza pt. "Kronika Księdza". Można ją codziennie nabyć w biurze parafii i w sklepiku pod chórem. Zachęcamy bardzo do zakupu, ponieważ cały dochód trafia rzecz parafii.

 

Kalendarz tygodnia

 • Zmieniły się rozporządzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach - obecnie jest to jedna osoba na 10 m2. W naszym kościele może przebywać jednorazowo 134 osoby a w kaplicy Chrystusa Króla 13 osób. Jest bezpiecznie i higienicznie, dlatego zapraszamy i mobilizujemy do uczestnictwa w codziennej Eucharystii, jak i w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
 • SPOWIEDŹ codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą i w tygodniu od 17.00 do 18.00. Spowiadamy w salce ministranckiej, dlatego o spowiedź prosimy zwracać się indywidualnie do kapłana dyżurującego w zakrystii.
 • 18 maja będziemy przeżywali SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN Św. JANA PAWŁA II.
  • Rada Stała Episkopatu prosi księży biskupów, aby w niedzielę 17 maja lub 18 maja br. we wszystkich katedrach, kościołach i kaplicach w Polsce były sprawowane Msze Święte jako diecezjalne i parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
  • W naszei parafii MSZA DZIĘKCZYNNA Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II odbędzie sie w poniedziałek 18.05 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek 18.05 o godz. 20.00 - w Katedrze, odbędzie się modlitwa różańcowa, medytacja, litania do św. Jana Pawła II, błogosławieństwo, Apel Jasnogórski. W nabożeństwie uczestniczą - oprócz biskupów - tylko księża i osoby konsekrowane z dekanatu Koszalin (na wzór modlitwy różańcowej w katedrze 1czerwca 1991 roku) - transmisja przez Dobre Media.
 • Od czwartku 21 maja od godz. 17.00 do soboty 30 maja do godz. 17.00 w kaplicy Chrystusa Króla odbędzie się tradycyjnie Adoracja całodobowa Najświętszego Sakramentu przez Zesłaniem Ducha Świętego i przed Odpustem parafialnym. Przy kaplicy znajduje się lista, na którą możemy się wpisać i zadeklarować naszą obecność przy Panu Jezusie. W tym szczególnym czasie zapraszamy całe rodziny, jaki i wszystkich, którzy chcą choć chwile czasu poświęcić na zatrzymanie się i adorację.
 • Dziś trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie jest to dzień wsparcia dzieł charytatywnych Caritas Parafii. Nie będzie dziś jednak tradycyjnej zbiórki do puszek przy drzwiach, ale jeżeli ktoś chciałby wesprzeć potrzebujących to ofiary możemy składać do skarbon przy wyjściu z kościoła.
 • Kalendarz liturgiczny
  • Poniedziałek (18 maja) - Wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika. SETNA ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II.
  • Środa (20 maja) - Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
  • Czwartek (21 maja) - Wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy.
  • Piątek (22 maja) - Wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy.
  • Niedziela (24 maja) - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Na nowy tydzień z serca wszystkim błogosławimy +++
Ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

 

 

Komentarz do czytań: O. Przemysław Ciesielski OP, Oremus - kwiecień 2008.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka