Ogłoszenia duszpasterskie - 28 KWIETNIA 2019 - Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Bóg jest samą Miłością. On potrafi jedynie kochać i przebaczać. Najdobitniej mówi nam o tym śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Od początku swego istnienia Kościół ma w gruncie rzeczy jedno tylko zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. I wcale nie jesteśmy w gorszej sytuacji niż Apostołowie, gdyż Chrystus jest realnie obecny w swoim Kościele. Możemy nie widząc, uwierzyć i dostąpić łaski miłosierdzia.

 

Kalendarz liturgiczny i duszpasterski

 • Dzisiaj
  • Patronalne święto Caritas. Nasza parafialna Caritas ma spotkanie w refektarzu o godz. 18.00.
  • Siostry Szensztackie w ramach dzisiejszych zbiórek do puszek, po Mszach świętych, kwestują na prace wykończeniowe budowy na Górze Chełmskiej.
  • Z tego powodu, że miesiąc kwiecień był miesiącem bardzo obciążającym wiernych, bo prawie w każdą niedzielę były dodatkowe zbiórki, w maju będzie tylko jedna zbiórka, w drugą niedzielę - na potrzeby naszego kościoła.
  • Godz. 17.30 - Godzinki ku czci Bożego Miłosierdzia, w zamian za Nieszpory.
  • Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego mają w ramach comiesięcznego spotkania Różaniec o godz. 14.30. O godz. 15.00 dołączają do Mszy świętej, po niej Koronka i spotkanie z Księdzem opiekunem Dariuszem w sali 66. Inna możliwość to odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, na Rynku Staromiejskim o godz. 15.00.
  • O godz. 19.00 w sali Św. Józefa (Nr 66) spotkanie z osobami, które zapisały się na parkowanie samochodów na parkingu parafialnym przy ulicy Staszica 36. Spotkanie obowiązkowe, ma spowodować uregulowanie od 1 maja br. sprawy parkowania.
 • Poniedziałek (29 kwietnia)
  • Wspomnienie św. Katarzyny Sjeneńskiej, dziewicy, Patronki Europy.
  • Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • Kolejny dzień (miesiąc) nowenny przez wstawiennictwo św. Urszuli Ledóchowskiej - o godz. 17.50, ucałowanie relikwii po Mszy świętej (rozpoczynającej się o godz. 18.00.
 • Wtorek (30 kwietnia)
  • Przeniesiona z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i naszej Diecezji.
 • Środa (1 maja)
  • Rozpoczynają się nabożeństwa majowe - zawsze o godz. 17.30.
  • Wspominamy św. Józefa Rzemieślnika.
 • Czwartek (2 maja)
  • Pierwszy czwartek miesiąca - intencja podczas Mszy świętej wieczornej (godz. 18.00) o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Koścoła.
 • Piątek (3 maja)
  • Pierwszy piątek miesiąca.
  • Uroczystość 3-Maja - Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Układ Mszy świętych - niedzielny. Poza tym obowiązuje parafialna tradycja spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Sobota (4 maja)
  • Wspomnienie św. Floriana.
  • 7.00 - Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Marii Panny.
  • 16.30 - Różaniec Fatimski.
 • Niedziela (5 maja)
  • Pierwsza grupa dzieco komunijnych przeżyje swoją uroczystość na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

Ogłoszenia różne

 • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II zatrudni od września 2019 nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców świetlicy oraz bibliotekarza.
 • Patriotyczne śpiewanie: 3 maja, godz. 16.00, na placu Zwycięstwa przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaprasza Stowarzyszenie Komitet Obchodów Ważnych Rocznic w Koszalinie.
 • 18-19 maja - Centrum Rekolekcyjno-Formacyjne (przy Seminarium) w Koszalinie - Rekolekcje dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin, ruchu AA, DDA i Al-Anon, wolontariuszy. Zapisy: 603 118 300. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 • 13-16 czerwca - Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Gostynia, Lichenia, Częstochowy i Torunia. Zapisy w Biurze Parafii.
 • 4 maja - Zapisy do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u pani Stefanii Sławińskiej lub w Biurze Parafii.
 • Informacja o planowanym malowaniu kościoła. Zgłosiły się dwie firmy do ewentualnej pracy przy malowaniu. Koszt brutto: pierwsza - do 80 tys. zł, druga - do 90 tys. zł. Cztery osoby złożyły dotychczas ofiarę. Dziękujemy!

 

Komentarz do czytań: Ks. Maciej Zachara MIC, "Oremus" Okres Wielkanocny 2004.

 

Na nowy tydzień - życzymy Szczęść Boże!
ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

 

UWAGA! Jeśli czcionka jest dla nas zbyt mała i mamy trudności z czytaniem, można tekst powiększyć. U góry, obok zdjęcia tytułowego, znajduje się szara belka, na której znajduje się napis "wielkość czcionki", a obok dwa znaczki: "+" (plus) oraz "-" (minus). Naciskając na te znaczki możemy tekst powiększyć lub pomniejszyć.

 

BĄDŹ TYM, KIM BÓG CHCE ŻEBYŚ BYŁ, A ROZPALISZ CAŁY ŚWIAT
(List do Stefano di Corrado Maconi)

Święta Katarzyna ze Sieny i jej biograf, Rajmund z Kapui. "Powiedziałam ci, drogi bracie, że jesteśmy zobowiązani do miłowania Boga, a teraz ci mówię, że ten, kto kocha, musi być użyteczny temu, kogo kocha, i musi mu służyć. Widzę jednak, że nie możemy uczynić nic pożytecznego dla Boga, gdyż nie przysłużymy się Mu naszym dobrem, ani też nie zaszkodzimy Mu naszym złem. Co powinniśmy zatem robić? Powinniśmy oddawać cześć i uwielbienie Jego Imieniu oraz prowadzić bardzo cnotliwe życie, powinniśmy ofiarować naszemu bliźniemu owoc i trud, to znaczy – uczynić coś pożytecznego dla niego oraz służyć mu w sposób miły Bogu, a jego wady znosić i dźwigać z prawdziwą, uporządkowaną miłością. (...)

Pamiętasz, bracie, jak Chrystus pytał świętego Piotra: – „Piotrze, czy Mnie miłujesz?”. A Piotr odpowiedział Chrystusowi, że przecież On wie, że Go miłuje. Gdy tak odpowiedział trzy razy, Chrystus powiedział: – „Skoro Mnie kochasz, paś owce moje” (por. J 21,15-17). To tak jakby powiedział: „Po tym, jak będziesz pasł moje owce, poznam, czy mnie miłujesz. Skoro bowiem nie możesz nic zrobić dla Mnie, pomagaj bliźniemu twemu, ofiarując mu trud oraz karmiąc go świętą i prawdziwą nauką”.

Powinniśmy wspierać bliźniego według naszych możliwości, a więc jeden – nauką, innyŚwięta Katarzyna ze Sieny – modlitwą, a jeszcze inny – materialną pomocą. Kto zaś nie może udzielić bliźniemu materialnej pomocy, niechaj go wspiera przyjaźnią. Powinniśmy zawsze okazywać miłość bliźniemu, czyniąc coś pożytecznego i dobrego temu, kogo Bóg postawił na naszej drodze. Bracie mój jeszcze raz cię proszę i wzywam cię do życia w łasce i do miłosiernych czynów. Przypominam ci słowa Chrystusa w taki oto sposób: „Piotrze, czy miłujesz swego Stwórcę i mnie? Służ mi zatem, pomagając bliźniemu twemu, który jest w potrzebie. Służ mu według twoich sił i możliwości, mając zawsze na względzie chwałę, a nie obrazę Boga”.


Św. KATARZYNA ze SJENY

List do Piotra Tolomei, św. Katarzyna ze Sieny.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka