Ogłoszenia duszpasterskie - 6 stycznia 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata... Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

 

Kolęda (Wizyta duszpasterska)

Terminarz wizyt duszpasterskich na stronie parafialnej

 

Kalendarz liturgiczny i duszpasterski

 • W związku z tragedią, która miała miejsce w piątek w Koszalinie, biskup Edward Dajczak zarządził aby na Mszach świętych we wszystkich kościołach i kaplicach, w niedzielę 6 stycznia, podczas modlitwy wiernych, włączyć wezwanie za ofiary i ich rodziny. Biskup podjął decyzję o odwołaniu Orszaku Trzech Króli w Koszalinie, jednocześnie zapraszając koszalinian na Mszę świętą o godz. 12.00 do koszalińskiej katedry. Po Eucharystii przewidziany jest przemarsz na plac ratuszowy i wspólna modlitwa. Ponadto zarządzeniem prezydenta miasta dzień 6 stycznia jest dniem żałoby. Odwołane są wszystkie imprezy rozrywkowe. O godz. 17.00 w miejscu tragedii będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Prośba o przynoszenie białych róż i zniczy.
 • Dzisiaj
  • Przypominamy o kaplicy adoracji, czynnej codziennie od 7.30 do 17.00.
  • Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary dzisiejsze przeznaczone są na cele misyjne. Podczas każdej Mszy świętej w niedzielę po modlitwie po Komunii, błogosławimy wodę, kredę i kadzidło, które po Mszy świetej zabieramy do domów.
  • Rocznica święceń biskupich Edwarda Dajczaka (29) oraz Pawła Cieślika (24).
  • O godz. 19.00 na refektarzu plebanii opłatek zw wspólnotą Caritas Parafialnej.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela stycznia, ale kwesta proboszczowska na rzecz kościoła odbędzie się później.
 • Wtorek (8 stycznia)
  • Nabożeństwo wieczorne do św. Jana Pawła II i ucałowanie reliwkii. Rycerstwo Zakonu Jana Pawła II zaprasza zainteresowanych mężczyzn na spotkanie Chorągwi.
  • Wspólnota ADPC i modląca się za dusze czyśćcowe zaprasza na spotkanie opłatkowe po Mszy świętej wieczornej.
 • Niedziela (13 stycznia) - Święto Chrztu Pańskiego
  • O godz. 15.00 przychodzą dzieci z klas trzecich, z rodzicami - kolejna Msza św. inicjacyjna dla uczniów z SP Nr 17.
  • Po Mszy świętej wieczornej w sali św. Józefa opłatek ze wszystkimi liderami wspólnot modlitewnych, Zakonu Jana Pawła II, Poradnictwa Rodzinnego, Duszpasterstwa Trzeźwościowego, Biura Radia Maryja, Rodziny Seminaryjnej.

 

Ogłoszenia różne

 • Katolicka Szkoła im. Jana Pawła II prowadzi zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-16.00.
 • Budynek Nowej Ewangelizacji od 1 stycznia 2019 dysponuje wolną przestrzenią "góry budynku". Jest tam możliwość prowadzenia takich branż jak zakład fryzjerski, szewski i in. Zainteresowani zgłoszą się do Księdza proboszcza.

 

Podziękowania

 • Za cały 2018 rok - wszystkim Wiernym, którzy posłuszni Bożym przykazaniom pamiętaja o codziennej modlitwie, o praktykach religijnych, o Caritas parafialnej, o ofiarach na kościół.
 • Dziękuję moim kapłanom, że są ze mną i pilnie wypełniają powierzone im funkcje. Dziękuję Siostrom Szensztackim za modlitwę zanoszoną w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w intencjach parafii.
 • Dziękuję pracownikom parafii (17 osób), którzy rozstawieni według potrzeb pracują dla chwały Bożej.
 • Dziękuję Telewizji MAX, która wiernie od wielu lat w każdą niedzielę przekazuje obraz i Śłowo Boże z naszej świątyni do licznych odbiorców w Koszalinie i poza miastem, a zwłaszcza do chorych leżących w szpitalach oraz mieszkaniach.
 • Dziękuję nauczycielom i pracownikom Szkoły Katolickiej (53 osób), która jest jedyną katolicką szkołą w naszym okręgu koszalińskim, kształcąc i wychowując ponad 300 uczniów.

 

Komentarz do czytań: o. Cezary Binkiewicz OP, Oremus, styczeń 2004.

 

Na nowy tydzień - życzymy Szczęść Boże!
ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

 

UWAGA! Jeśli czcionka jest dla nas zbyt mała i mamy trudności z czytaniem, można tekst powiększyć. U góry, obok zdjęcia tytułowego, znajduje się szara belka, na której znajduje się napis "wielkość czcionki", a obok dwa znaczki: "+" (plus) oraz "-" (minus). Naciskając na te znaczki możemy tekst powiększyć lub pomniejszyć.

 

ANTONI WIELKI

Antoni Wielki to egipski pustelnik i ojciec pustyni, o którym można powiedzieć, że był twórcą anachoretyzmu, czyli prekursorem życia zakonnego. Pochodził z bogatej rodziny, ale gdy jego rodzice zmarli, rozdał majątek i zaczął życie ascetyczne. Po kilkunastu latach postanowił oddalić się od miasta i zamieszkał samotnie. Szybko jednak znaleźli się naśladowcy, którzy wybrali życie podobne jak ich mistrz. Do uczniów Antoniego należał św. Atanazy Aleksandryjski, który spisał jego żywot. Antoni sporo podróżował, m.in. do Aleksandrii. Prowadził też korespondencję, m.in. z cesarzem Konstantynem Wielkim.

MYŚLI

Dokądkolwiek pójdziesz, zawsze miej Boga przed oczami; cokolwiek robisz czy mówisz, opieraj to na Piśmie Świętym; a gdziekolwiek raz już zamieszkasz, nie odchodź stamtąd łatwo. Tych trzech rzeczy przestrzegaj, a będziesz zbawiony.

Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni, i jeśli kogoś zobaczą przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu, mówiąc: "Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny".

Dobroć i pokora są najmilsze Bogu i ludziom. Człowiek dojrzewa w pokorze serca.

Jedynie lęk przed Bogiem nam przystoi, wobec demonów zaś pogarda i ani odrobiny strachu.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka