Ogłoszenia duszpasterskie - 17 czerwca 2018 - Jedenasta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

 

Kalendarz liturgiczny i duszpasterski

 • Wspomnienia liturgiczne
  • Wtorek (19 czerwca) - wspomnienie św. Romualda, opata.
  • Czwartek (21 czerwca) - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • Piątek (22 czerwca) - wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa | wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a.
  • Niedziela (24 czerwca) - uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • Dzisiaj
  • Po przesunięciach związanych z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej, powracamy do wypominek rocznych odmawianych w niedzielę o godz. 10.15.
  • Nabożeństwo do Serca Pan Jezusa zawsze o godz. 17.30.
  • Kalendarz diecezjalny przypomina nam, że dzisiaj jest kwesta po Mszach świętych na KUL i inne kształcenia w diecezji.
 • W tygodniu
  • Piątek (22 czerwca) - zakończenie roku szkolnego 2017/18.
   • Spowiedź dla uczniów, nauczycieli, rodziców uczniów od godz. 7.00 rano.
   • O godz. 8.00 - Msza święta dziękczynna, na którą są zaproszeni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkolni.
   • O godz. 9.00 - Msza święta dziękczynna dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Katolickiej.
 •  

  Ogłoszenia różne

  • Katolicka Szkoła im. Św. Jana Pawła II zatrudni w roku szkolnym 2018/19 nauczyciela języka polskiego i wychowawcę świetlicy. Zgłoszenia proszę kierować do sekretariatu szkoły.
  • Już po raz 36. wyruszy Pielgrzymka na Jasna Górę - od 1 sierpnia do 13 sierpnia. Zapisy u ks. Mateusza Chmielewskiego osobiście lub pod numerem telefonicznym 697 574 222. Także tzw. "Złota grupa", to znaczy wspólnota modląca się codziennie podczas trwania pielgrzymki, powinna zgłosić się i zapisać w biurze swojej parafii.
  • Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z Fundacją "SMS z Nieba"" zaprasza mężczyzn na spotkanie "Powołani do męstwa" w sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 do godz. 15.00 w parafii Ducha Świętego w Sali Szkoły Nowej Ewangelizacji (dawny sklep parafialny). Wstęp wolny. Więcej informacji www.kochaj.my.
  • Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Czas trwania od 30 czerwca do 7 lipca. Zapisy www.rowerowa.info.
  • 23/24 czerwca - Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza członków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego na doroczny dzień skupienia. Zgłoszenia do 20 czerwca. Te|. 94 345 90 20.

   

  Podziękowania

  • Za trud przygotowania uroczystości pierwszokomunijnych - już dziękowaliśmy. Ale dzisiaj dodajemy, że dzięki tym uroczystościom zostały zakupione ornaty: 5 maryjnych i 5 koloru zielonego. Ponadto zastało zakupione nowe nagłośnienie przenośne, które służy nam podczas procesji czy innych zgromadzeń poza kościołem.
  • Dziękujemy uczniom Szkoly Katolickiej, ich rodzicom, bo dzięki ich decyzjom szkoła istnieje już 28 lat.
  • Dziękujemy za obecność wiernych we wtorek na Mszy świętej o godz. 12.00. Koncelebrowało ją ponad 50 kapłanów przeżywających 30-lecie swojego kapłaństwa z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, szczecińsko-kamieńskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej oraz dwóch biskupów: Tadeusz Lityński z Gorzowa i nasz ordynariusz Edward Dajczak.
  • Dziękujemy Wspólnocie Modlitewnej modlącej się za dusze czyścowe za rekolekcje, które odbyli w ostatnim tygodniu na Jasnej Górze.
  • Dziękujemy za pielgrzymkę Duszpasterstwa Trzeżwościowego po sanktuariach w Polsce.
  • W piątek w naszym kościele odbyła się Msza święta dziękczynna za Caritas kół szkolnych. Msze świętą dla kilkuset dzieci i młodzieży odprawił biskup Krzysztof Zadarko.
  • Dziękujemy ks. dyrektorowi Caritas diecezjalnej, ks. Tomaszowi Rodzie za umiejscowienie tych uroczystości w naszym kościele.
  • Dziękujemy za festyn z ubiegłej niedzieli. Dziękujemy współorganizatorom, wszystkim wolontariuszom i uczestnikom.

   

  Komentarz do czytań: ks. Adam Rybicki, Oremus, czerwiec 2006.

   

  Na nowy tydzień życzymy łaski zdrowia - Szczęść Boże!
  Ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

   

  UWAGA! Jeśli czcionka jest dla nas zbyt mała i mamy trudności z czytaniem, można tekst powiększyć. U góry, obok zdjęcia tytułowego, znajduje się szara belka, na której znajduje się napis "wielkość czcionki", a obok dwa znaczki: "+" (plus) oraz "-" (minus). Naciskając na te znaczki możemy tekst powiększyć lub pomniejszyć.

   

  JAN CHRZCICIEL I SOLIDARNOŚĆ KOŚCIOŁA

  Drodzy bracia i siostry!
  Dzisiaj, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jan Chrzciciel jest jedynym świętym, z wyjątkiem Najświętszej Maryi Panny, którego narodziny obchodzone są w liturgii, a to dlatego, że są one ściśle związane z tajemnicą wcielenia Syna Bożego. Już będąc w matczynym łonie bowiem, Jan jest prekursorem Jezusa: jego cudowne poczęcie jest zapowiedziane przez Anioła Maryi jako znak, że "dla Boga (...) nie ma nic niemożliwego" (Łk 1, 37), na sześć miesięcy przed wielkim cudem, który daje nam zbawienie - zjednoczeniem Boga z człowiekiem przez działanie Ducha Świętego. Cztery Ewangelie podkreślają wielkie znaczenie postaci Jana Chrzciciela, jako proroka, który zamyka Stary Testament i rozpoczyna Nowy, wskazując na Jezusa z Nazaretu jako Mesjasza, Pomazańca Pańskiego. Faktycznie sam Jezus będzie mówił o Janie w ten sposób: "On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on" (Mt 11, 10-11).

  Ojciec Jana, Zachariasz - mąż Elżbiety, krewnej Maryi - był kapłanem Starego Przymierza. Nie uwierzył od razu w zapowiedź ojcostwa, którego już się nie spodziewał i dlatego pozostał niemy, aż do dnia obrzezania dziecka, któremu wraz żoną nadali imię wskazane przez Boga, czyli Jan, co oznacza "Pan sprawia łaskę". Pod natchnieniem Ducha Świętego, Zachariasz tak mówił o misji swego syna: "A i ty, dziecię, prorokiem Najwyższego zwać się będziesz, bo pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi; Jego ludowi dasz poznać zbawienie [co się dokona] przez odpuszczenie mu grzechów" (Łk 1, 76-77). To wszystko ujawniło się trzydzieści lat później, kiedy Jan chrzcił w Jordanie i wzywał ludzi do przygotowania się, poprzez ten znak pokuty, na bliskie przyjście Mesjasza, które objawił mu Bóg podczas jego pobytu na Pustyni Judejskiej. Dlatego został nazwany "Chrzcicielem", czyli tym, który udziela chrztu (por. Mt 3, 1-6). Kiedy pewnego dnia sam Jezus przyszedł z Nazaretu, żeby przyjąć chrzest, Jan początkowo odmówił, ale potem zgodził się i ujrzał Ducha Świętego, który spoczął na Jezusie i usłyszał głos Ojca Niebieskiego, który głosił, że jest On Jego Synem (por. Mt 3, 13-17). Ale jego misja nie była jeszcze zakończona: wkrótce potem miał poprzedzić Jezusa także w gwałtownej śmierci: Jan został ścięty w więzieniu króla Heroda, i w ten sposób złożył pełne świadectwo o Baranku Bożym, którego jako pierwszy rozpoznał i publicznie wskazał.

  Drodzy przyjaciele, Panna Maryja pomogła swej starszej krewnej Elżbiecie, gdy nosiła w swym łonie Jana. Niech Ona pomaga wszystkim naśladować Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, którego Chrzciciel głosił z wielką pokorą i prorockim zapałem.

  BENEDYKT XVI
  Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 24 czerwca 2012.

   

   

   

   

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka